GÓRA

Męska kosmetyczka

Kilkanaście lat temu nie do pomyślenia było, żeby mężczyźni mieli tyle samo kosmetyków co kobiety. Dzisiaj jednak panowie nie wstydzą się już kupować kremów czy odżywek do włosów. Telewizja i kolorowe magazyny sprawiły, że dbanie o wygląd stało się dla nich zupełnie naturalne i nie uważają już, że świadczy ono o tym, że są za mało męscy. Panie są tym zjawiskiem zachwycone, gdyż każda kobieta lubi, gdy jej mężczyzna dobrze się prezentuje i budzi zazdrość w innych paniach.

 

Aby mężczyzna codziennie świetnie wyglądał, nie musi spędzać w łazience długich godzin. Wystarczy, że każdego poranka poświęci 15-20 minut na golenie, wklepanie łagodzącego podrażnienia balsamu i nałożenie nawilżającego skórę kremu. Nie jest to dużo czasu, a efekty są niesamowite. Warto także, by balsam po goleniu miał w swoim składzie wyciąg z aloesu, który ukoi powstałe podczas usuwania zarostu podrażnienia.

 

Lśniąca i gęsta czupryna jest atrybutem siły i witalności. Mężczyźni nie mogą więc zapomnieć również o włosach. Często jednak pojawia się u nich łupież, dlatego powinni używać szamponów i odżywek zapobiegających jego wystąpieniu oraz dbać o odpowiednie nawilżenie i ukrwienie skóry głowy.

 

Panowie często skarżą się także na nadmierne pocenie, dlatego też powinni zadbać, aby ich zapach był zawsze przyjemny. Męska kosmetyczka powinna być więc zaopatrzona w dobry antyperspirant oraz kremy osuszające do stóp i dłoni. Jeśli sprzedawane w drogeriach kosmetyki nie zdają egzaminu, mogą oni wybrać silniejsze preparaty dostępne w aptekach. Mogą być to np. hamujące nadmierne wydzielanie potu kosmetyki z francuskiej marki Vichy. Są one bezzapachowe, dlatego można stosować je w połączeniu z innymi środkami do pielęgnacji ciała.

 

Panowie nie są także wolni od problemów z trądzikiem. Jeśli więc na ich twarzy pojawiają się wypryski i zaskórniki, powinni oni posiadać kosmetyki przeznaczone do walki z niedoskonałościami skóry. Brak odpowiedniej pielęgnacji może bowiem doprowadzić do nasilenia się trądziku oraz powstania szpecących blizn.

 

 

Be Sociable, Share!

Komentowanie wyłączone.