GÓRA

Jak dbać o zniszczone włosy?

Suszenie włosów, prostowanie, farbowanie, rozjaśnianie itd. – wszystkie te zabiegi mogą niestety doprowadzić do wyraźnego zniszczenia włosów. Włosy zniszczone są zwykle matowe, szorstkie w dotyku i w dodatku skrajnie wysuszone. Są łamliwe, a ich rozczesanie nastręcza sporo trudności.

 

Czy w przypadku mocno zniszczonych włosów jedynym wyjściem jest ich całkowite ścięcie? Na szczęście nie. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, konsekwentnie stosując profesjonalne kosmetyki o silnym działaniu regenerującym i nawilżającym.

 

Na pewno przyda się dobrej jakości szampon do włosów, który zregeneruje nasze włosy. Do włosów zniszczonych idealny byłby szampon o dość gęstej, kremowej konsystencji, który jednocześnie nie obciąży włosów. Warto z pewnością rozejrzeć się za szamponem, który zawiera naturalne olejki roślinne, witaminy, proteiny, ekstrakty z pestek owoców itd.

 

Oczywiście szampon do włosów to jeszcze nie wszystko. Niezbędna jest także odpowiednia odżywka. Także i tym razem szczególnie polecane są kosmetyki zawierające naturalne proteiny i olejki, które wnikają do wnętrza przesuszonego włosa, nawilżając go i wygładzając jego powierzchnię. Włosy mocno zniszczone wymagają specjalnej pielęgnacji, dlatego też obowiązkowo należałoby co kilka dni nakładać na nie maskę o działaniu silnie regenerującym.

 

Jeśli możesz pielęgnacji włosów poświęcić nieco więcej czasu, pomyśl o zatasowaniu naturalnych olejów, które szybko wnikają w głąb włosa, dodając mu witalności. Na początku kuracji oleje można stosować nawet przed każdym myciem włosów. Najbardziej zalecane do włosów ekstremalnie zniszczonych są oleje kokosowe, palmowe, babassu, z mango oraz masło kakaowe. Po umyciu włosów warto zresztą odrobinę oleju nanieść na same końcówki, to zapobiegnie och przesuszeniu i rozdwajaniu się.

 

W trakcie kuracji regenerującej zdecydowanie należy zrezygnować z prostownicy, lokówki oraz suszarki. Jeśli jednak dojdzie do sytuacji, w której użycie któregoś z tych urządzeń będzie koniecznością, należy pamiętać o użyciu specjalnego sprayu ochronnego.

 

Dobrze byłoby też zwrócić uwagę na prawidłowe mycie włosów – należy to robić jak najdelikatniej, unikając szarpania i ciągnięcia. W przypadku problemów z rozczesaniem włosów warto zastosować spray ułatwiający rozczesywanie.

Be Sociable, Share!

Komentowanie wyłączone.