GÓRA

Czym i jak pielęgnować włosy?

Za wyjątkiem bliźniąt jednojajowych nie ma na świecie dwóch osób o takim samym kodzie genetycznym. Geny decydują między innymi o naszym wyglądzie zewnętrznym, w tym o rodzaju i strukturze włosów. Dlatego nie wszystkie kobiety mają tak piękne i mocne włosy, jakich by sobie życzyły. I dlatego też każda kobieta powinna używać innych, odpowiednio dobranych kosmetyków do ich pielęgnacji.

 

 

Maski i odżywki zaawansowane technologicznie

 

Naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom kobiet wychodzi L’Oréal Professionnel, marka dostępna wyłącznie w salonach fryzjerskich zaopatrująca je w profesjonalne produkty do profesjonalnej koloryzacji, pielęgnacji i układania włosów. Są wśród nich farby, szampony, odżywki, maski i kosmetyki do stylizacji. Każda kobieta powinna szukać produktów właściwych dla swoich potrzeb i upodobań, jednak lepiej wybierać te zaawansowane technologicznie, na przykład zawierające cząsteczki wnikające w wewnętrzną strukturę włosa. U dobrego fryzjera znajdziemy kosmetyki przeznaczone również do włosów z problemami – wypadających, cienkich i delikatnych, farbowanych, zniszczonych a także szorstkich i matowych oraz dla osób z wrażliwą skórą głowy.

 

Profesjonalne zabiegi, które wykona Twój fryzjer

 

Czym dla ciała są peelingi, masaże i pielęgnujące skórę zabiegi wykonywane w spa, tym dla włosów są profesjonalne usługi pielęgnacji oferowane w salonach fryzjerskich. Dobry stylista pomoże nam dobrać indywidualny zabieg dostosowany do naszych potrzeb. W wielu salonach fryzjerskich możemy zdecydować się na kompleksowy program pielęgnacji składający się z wybranych usług wykonywanych przez fryzjera. Przy zabiegach wykorzystuje się zaawansowaną technologię, na przykład molekuły pozwalające precyzyjnie działać na każdą strefę włosa i zapewnić długotrwałe rezultaty pielęgnacyjne. Niektóre usługi są nawet w stanie poprawić zawartość spoiwa międzykomórkowego oraz zregenerować i zamknąć łuski włosa, tworząc barierę ochronną przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jeszcze inne rytuały warto stosować w dniu koloryzacji, aby zatrzymać barwniki wewnątrz włosa. Dzięki nim będziemy dłużej cieszyć się krystalicznym blaskiem nowego koloru. Spośród wielu programów pielęgnacji każdy jest indywidualnie dobierany przez doświadczonego fryzjera do konkretnych problemów i potrzeb danej osoby. Włosy uwrażliwione, koloryzowane, cienkie i delikatne, niezdyscyplinowane – nie ma zbyt trudnego wyzwania dla nowoczesnego salonu expert dysponującego profesjonalnymi produktami pielęgnacyjnymi.

 

Be Sociable, Share!

Komentowanie wyłączone.