GÓRA

Baza pod makijaż MAC PREP + PRIME FACE PROTECT SPF 50

Ostatnio skusiłam się na bazę MAC, polecało mi ją kilka znajomych.  Dokładna nazwa tej bazy to PREP + PRIME FACE PROTECT  SPF 50. Postanowiłam ją wypróbować. Cena może i wysoka, ale skoro niby taka fajna to czemu nie. Kupiła mi ją koleżanka w Warszawie, bo w Lublinie nie ma niestety kosmetyków tej marki.

W zasadzie jest to baza- krem ochronny z filtrami SPF 50 do nakładania pod makijaż. Ma kremową konsystencję. Po wyciśnięciu z tubki wydaje się gęsta, treściwa, przy nakładaniu na twarz mam również takie odczucie, że jest ciężka. Bardzo szybko jednak się wchłania, sprawia, że skóra jest gładsza, delikatniejsza.

Na stronie MAC napisane jest że ta baza nie wpływa na wygląd makijażu, ani nie przedłuża jego trwałości. Ma za zadanie chronić skórę przed słońcem i zapobiegać jej świeceniu. Gdybym jednak sugerowała się tylko opisem producenta to nie kupiłabym tej bazy, tylko dobry krem z filtrami.  Od znajomych jednak wiem, że ta baza świetnie przedłuża trwałość makijażu. Dlatego się na nią skusiłam.

Na mojej twarzy tak jak powiedziałam dość topornie się rozprowadza, ale po chwili świetnie się wchłania pozostawiają skórę miękką, delikatną. Nie mam problemu aby dobrze rozprowadzić na niej podkład. Nic się nie roluje, nie wałkuje.  Podkład naprawdę utrzymuje się o kilka godzin dłużej. Spokojnie można się pomalować rano przed wyjściem do pracy i wytrzyma do wieczora, bez poprawek. Cera się nie błyszczy, nie trzeba jej przypudrowywać w ciągu dnia.  Kolejną zaletą jest to, że nie zapycha jak to mają w zwyczaju inne bazy silikonowe. Tutaj nic negatywnego nie dzieje się z moją cerą. Ogólnie jestem zadowolona  z tej bazy i pewnie kupię ponownie jak mi się ta skończy.

Baza ma pojemność 30 ml. Co przy codziennym stosowaniu wystarczy na jakieś 2- 3 miesiące. Tubka jest poręczna, bo stawiana na zakrętce, przez co łatwo wycisnąć z niej produkt. Całość umieszczona w kartonowym pudełeczku. Samo opakowanie jest bardzo ładne, czarne z drobinkami brokatu. Cena 140 zł.

Be Sociable, Share!

Komentowanie wyłączone.